کمپین  360 درجه یک برند درست همان موقع در حال برگزاریست که شما هر طرف سر میچرخانید تبلیغی از آن برند مشاهده میکنید. بگذارید واضح تر بگوییم تاکنون برایتان پیش آمده که در یک بازه زمانی مشخص با رجوع به هر رسانه ای اعم از دیجیتال، تصویری و شنیداری، نشریات، بیلبوردهای شهری و ... با تبلیغات یک برند مواجه شوید؟ فرقی ندارد کجا باشید منزل یا بیرون از منزل، آنلاین یا آفلاین و ... چنین موردی نمود واقعی یک کمپین 360 درجه ( 360 Marketing Campaign) است.

منظور از کمپین 360 درجه در شهرآرا چیست؟

ما در شهرآرا با برگزاری کمپین های بازاریابی360 درجه سعی داریم تا کل چرخه خرید را پوشش دهیم، از کشف و شناخت محصول یا  برند توسط مشتری تا خرید و تکرار خرید. در این روش بازاریابی تمام رسانه ها از جمله تلویزیون، موبایل، رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی به صورت یکپارچه و بر اساس استراتژی های برند مورد استفاده قرار می گیرند. برند در تمام نقاط دسترسی و ارتباطی مصرف کننده به نمایش در می آید.

اطلاع رسانی و تبلیغات در بازار های امروزی با توجه به شدت رقابت در شاخه های مختلف کسب و کار ،از مهمترین ارکان موفقیت و رشد سازمانها و شرکت ها محسوب می شود و تنها راه ماندگاری در این بازار پر تلاطم، بهره گیری از جدیدترین و بهینه ترین متدها و ابزارهای اطلاع رسانی می باشد.

تمامی برندها برای رسیدن به اهداف مشخص، نیازمند به یک برنامه ریزی منسجم و هماهنگ تبلیغاتی به همراه اجرای آنها با زمانبندی دقیق می باشند و این امر جز با در اختیار داشتن یک کمپین تبلیغاتی موفق حاصل نمی گردد.یک کمپین تبلیغاتی با رویکردی استراتژیک و با در اختیار داشتن رسانه های قدرتمند و تأثیر گذار می تواند بیشترین تاثیر را در راستای پیشبرد اهداف بازاریابی و یا فروش یک شرکت و یا سازمان داشته باشد.

در واقع ، کمپین تبلیغاتی360 درجه مجموعه‌ای از فعالیت‌های تبلیغاتی چندجانبه است که پیام هدف مشخص شده را با برنامه‌ریزی دقیق، در فواصل زمانی مناسب با بودجه متناسب با چشم انداز مالی شرکت و یا سازمان،برای گروه مخاطبان هدف ارسال نماید و بتواند تعداد بیشتری از مخاطبان را به سمت مالک آن کمپین، ترغیب نماید.

یکی از مواردی که در پیاده سازی هر کمپین تبلیغاتی360 درجه  دارای اهمیت است، انجام تحقیقات (بصورت کمی) می باشد،که در سه مرحله صورت می پذیرد:

 1. قبل از آغاز کمپین تبلیغاتی: در این مرحله ایده طراحی شده،در میان گروهی منتخب از مخاطبین هدف،باید بصورت آزمایشی اجرا گردد.
 2. تحقیقات در جریان کمپین : این مرحله در جهت انتخاب بهترین مسیر و تصحیح خطاهای احتمالی که بعد از مرحله آزمایشی می باشد،انجام می پذیرد.
 3. تحقیقات پس از انجام کمپین تبلیغاتی: در مرحله نهایی پس از پیاده سازی کمپین تبلیغاتی،شرکت های تبلیغاتی پیوسته به منظور حصول اطمینان و نظارت بر روند آن، به تحقیق ادامه می دهند.

کارشناسان واحد تحقیقات آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا، در گام اول با تجزیه تحلیل موقعیت کلی سازمان و تحقیقات بطور کمی،به ارائه برنامه زمانبندی مشخص و متناسب با بودجه تبلیغاتی می پردازند.کارشناسان واحد تبلیغات نیز، با بکار گیری فن آوری های نوین تبلیغاتی ، رسانه ها و ابزار های ارتباط جمعی ،به تدوین واجرای الگوی جامع کمپین تبلیغاتی می پردازند و تا رسیدن به نتیجه مطلوب،شرکت و یا مجموعه شما را همراهی می نمایند.

راهکارها و ابزارهای طراحی و پیاده سازی یک کمپین تبلیغاتی شامل موارد ذیل می باشد:

 • برندینگ
 • طراحی وبسایت
 • طراحی اپلیکیشن
 • دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی هویت بصری
 • عکاسی صنعتی
 • طراحی لوگو
 • کاتالوگ و یا بروشور
 • تور مجازی
 • نمایشگاه
 • مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)

مشاهده نمونه کارهای پروژه های تبلیغاتی در آزانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا