0
برندینگ مقاله

۰۲ مهر ۱۳۹۶ - برندینگ مقاله
اهمیت به نظر مشتریان به وسیله ابزار کاربردی  CRM رکن اصلی در بازاریابی مدرن

دنیای امروز دنیای ارتباطات، تکنولوژی و فناوریست. دیگر آن دوران گذشته که با نشستن در دکان خود منتظر فروش کالا و یا خدماتتان باشید. به علت تعدد رقبا و کسب و کارای مشابه ناگزیر هستید تا به نوعی خود را به مشتریان و مخاطبینتان معرفی کنید.

در دنیا امروزی بازاریابی باید با شیوه ای متفاوت از گذشته انجام گیرد که بازاریابی مدرن نامیده می شود .

 

در سیستم بازاریابی مدرن نظر تک تک مشتریان بسیار مهم است. بر خلاف گذشته که میزان فراوانی نظر مشتریان اندازه گرفته میشد امروزه بررسی میشود که تک تک مشتریان چه نظری دارند. همچنین نظرات مشتریان به دسته بندی های مختلف تقسیم میشوند و همین موجب بخش بندی مشتریان و در پی آن ارائه خدمات و پیشنهادات مضاعف جهت ایجاد ارزش افزوده میشود.

 

CRM ابزای قدرتمند برای جمع آوری و سنجش نظر مشتریان در بازاریابی مدرن

 

یکی از ابزارهایی که برای بهتر سنجیدن نظر مشتریان کاربرد دارد و به شدت وجود آن در هر کسب و کاری نیاز است CRM است.

CRM ابزاری متفاوت است که با توجه به نوع هر کسب و کاری طراحی میشود. در واقع صاحب هر کسب و کاری باید با توجه به شناختی که از مشتریان خود دارد و نیازهای احتمالی که بر مبنای تجربه به دست آورده است زیربنای سیستم CRM خود را طراحی میکند.

 

نگاهی عمیق به چرایی طراحی CRM در بازاریابی مدرن

 

 CRM از جنس استراتژی است که برای کسب آگاهی بیشتر در مورد “نیازها” و “رفتار” مشتریان برای ارتباط بیشتر با آنان استفاده می شود. روابط خوب با مشتری “رمز موفقیت” در تجارت و کسب و کار می باشد. مناسب ترین راه شناخت CRM فرآیندی است که به جمع آوری تمامی اطلاعات در مورد مشتریان، فروش، تاثیر بازاریابی، واکنشها و رفتار بازار در کنار هم کمک می کند.

در نتیجه CRM بخشی از استراتژی یک سازمان جهت شناسایی مشتریان، راضی نگه داشتن آنها و تبدیل آنها به مشتری دائمی می باشد. به نوعی يك استاندارد و شگرد بازاريابي است كه توسط آن مشتري را پيدا مي كنند و بعد از آن تلاش می كنند تا وی را هميشه نگه دارند و به يك خريدار و مشتری دائمی تبديل كنند. CRM می تواند باعث افزايش فروش و پايداری تجارت شود چرا كه مصرف كننده از محصولات، خدمات، نحوه معاشرت و قيمت های ما راضی است و اين يعنی پيشرفت و تداوم توليد و فروش به لطف مصرف كنندگان و مشتريان.

 

بازاریابی مدرن و CRM

اهداف CRM در بازاریابی مدرن

  • بهتر و بیشتر کردن خدمات به مشتری
  • افزایش کارائی و مراکز ارتباط با مشتری
  • فروش اقلام گوناگون و مورد نیاز مشتری و افزایش میزان فروش و درآمد.
  • تسریع در انجام معاملات و بستن قراردادها.
  • تسهیل فرایند های بازاریابی و فروش.
  • کشف و یافتن مشتریان جدید.
  • حداکثر کردن ارزش سالیانه و عمر مشتریان.

طراحی CRM رشت تولید CRM بهترین شرکت طراحی CRM در رشتمشاوره طراحی CRM رشت