0
برندینگ دیجیتال مارکتینگ مقاله

⁣تولید محتوا چگونه میتواند به افزایش فروش شما کمک کند؟

این روزها نام تولید محتوا و بازاریابی به روش تولید محتوا را زیاد میشنویم. این شیوه نسبتا مدرن بازاریابی که آوازه آن در همه جا پیچیده است در حال حاضر کلیدی ترین روش بازاریابی به شیوه دیجیتال مارکتینگ است.

در این مقاله ، سعی داریم مفهوم تولید محتوا را شفاف تر بیان کنیم تا به اهمیت این شاه کلید در دنیای بازاریابی مدرن پی ببرید.

قانون اول تولید محتوا : محتوا پادشاه است

این گفته از بیل گیتس کلیدی ترین عنوان برای شروع بحث بازاریابی و تولید محتوا است. محتوا پادشاه است، اما این پادشاه در صورتی که اصولی و بر مبنای علم دیجیتال مارکتینگ تولید نگردد همچون پادشاهی است که تاج بر سر ندارد. پادشاه بی تاج به چه درد میخورد؟

پس اول باید تاج پادشاهی را بسازیم، ساخت تاج پادشاهی نیازمند توانایی و دانش منحصر به خود است.

تولید محتوا یک رویکرد استراتژیک جهت دستیابی به اعتبار، برندسازی و در پی آن افزایش فروش و توسعه بازار خدمات است. مخاطب با مطالعه محتوای تولیدی باید به ارزش خدمات یا محصول پی ببرد و در صدد پیگیری محتوا برآید.

بازاریابی به شیوه تولید محتوا در واقع هنر برقراری ارتباط با مشتری های بالفعل و بالقوه است. در بازایابی به شیوه تولید محتوا شما سعی میکنید که کالا و خدمات خود را به زبانی ساده و گیرا به مخاطبینتان معرفی کنید.

تولید محتوا بدون محتوای با کیفیت و استراتژی هدفمند را فراموش کنید

این روزها در شبکه های اجتماعی با سیل تولید محتوا روبرو هستیم که بخش عمده ای از آن ها بدون تفکر سیستماتیک با رویکردی بی هدف در حال پیگیری هستند. قطعا این شیوه تولید محتوا علاوه بر اینکه مزیتی برای سازمان مورد نظر نخواهد داشت، میتواند بر وجهه اجتماعی و حرفه ای آن برند نیز خدشه وارد کند و سازمان را به اندازه نیازجدی و حرفه ای نشان ندهد.

سیل تولید محتوای آماتور به قدری فراگیر شده است که هر فردی با دسترسی به اینترنت و ابزارهای دیجیتال همچون گوشی موبایل و یا لپ تاپ تصور میکند که میتواند جملات بامزه و عکس های بی کیفیت را برای بازاریابی برند خود استفاده کند.

بازاریابی به شیوه تولید محتوا

یک بازاریابی محتوای حرفه ای چه اهدافی را دنبال میکند؟

 

تولید محتوا افزایش آگاهی در مورد برند شما را به همراه دارد

  هر کسب و کاری نیاز به معرفی دارد. بازاریابی به شیوه تولید محتوا کمک به شناخته شدن و معرفی برند شما به سبکی حرفه ای ، با زبان نزدیک به سطح مخاطبینتان میکند. در واقع برندینگ کسب و کار شما با تولید محتوای حرفه ای آغاز میگردد.

تمرکز بر روی منحصر به فرد ترین مزیت های برند شما و جلوه دادن ویژگی های مثبت در زبان حرفه ای بازاریابی Unique Value Proposition  نام دارد. که اختصارا UVP نامیده می‌شود و به منظور گزاره ارزشی منحصر به فرد است.

تولید محتوا افزایش موقعیت فروش بالقوه را به همراه دارد

افزایش تعداد موقعیت‌های فروش بالقوه یا (Lead Generation) قطعا مهم ترین دلیل برای انجام کلیه امور تبلیغاتی است. مهم ترین هدف یک بازاریابی به روش تولید محتوای حرفه ای هم افزایش موقعیت فروش بالقوه میباشد.

یک تیم تولید محتوای حرفه ای به خوبی میداند که محتوا را باید برای چه دسته ای از افراد جامعه تولید کند و دقیقا در کجا نشر دهد.   

تولید محتوا موجب ایجاد وفاداری در مشتری میگردد.

به دست آوردن مشتری یک بخش از قصه فروش است و حفظ او بخشی مهم تر است. یک مشتری وفادار توانایی ارائه 7 مشتری دیگر به برند شما را دارد. پس چه مسئولیتی مهم تر از راضی نگه داشتن مشتری میتواند باشد.

در این قسمت است که سرویس های پس از فروش میتواند وفاداری مشتری را افزایش دهد. قطعا مشتری دوست دارد درباره محصولی که خریداری کرده است بیشتر بداند، به ارزش آن پی ببرد و مزیت های به دست آورده را بشناسد. هر چقدر محتوای تولیدی از برند شما با ارزش تر و مفیدتر باشد وفاداری او به برند شما افزایش میابد.

تولید محتوا فقط نوشتن یک متن در وبسایت یا شبکه های اجتماعی نیست

متاسفانه باور بسیاری از افراد این است که تولید محتوا یعنی تولید متن نوشتاری.  به همین منظور میگویند نوشتن چند جمله مگر چقدر سخت است که آن را به دست افراد دیگر بسپاریم!

 در صورتی که کلیه ابزار دیداری و شنیداری همچون عکس، ویدئو، پادکست و مقالات میتوانند در دسته تولید محتوا جای بگیرند. . کیفیت در تولید هرکدام از ابزارهای مطروحه میتواند به کیفیت برندینگ شما کمک کند. لذا تولید محتوا را جدی بگیرید و سعی کنید در حرفه ای ترین حالت ممکن آن را انجام دهید. با پیشرفت تکنولوژی و تعدد ابزارهای ارایه محتوا به مخاطبین فرصت خوبیست که از این روش ارزان به مشتری های بالقوه بسیاری دست یابید.

 

درباره تولید محتوای حرفه ای و بازاریابی محتوا  بیشتر بخوانید.

تولید محتوا رشت تولید محتوای حرفه ای رشت تیم تولید محتوا رشت