0
دیجیتال مارکتینگ مقاله

دیجیتال مارکتینگ چه کاری برای برند شما انجام میدهد؟

دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح بسیار پرکاربرد در دنیای بازاریابی مدرن است. در دنیایی که همه فعالیت ها به روش آنلاین انجام میشوند تبلیغات هم به بخش آنلاین ورود کرده است و در سیطره وسیعی قرار گرفته است که دیجیتال مارکتینگ نام گرفته است.

دیجیتال مارکتینگ در واقع به تمامی فعالیت های آنلاین یک شرکت اطلاق میشود. این فعالیت ها میتوانند از وب سایت آن شرکت باشند تا کلیه برنامه های تبلیغاتی همچون ایمیل مارکتینگ، صفحه های سوشال مدیا ، استراتژی های مورد نیاز و .... . در واقع هر فعالیتی که در حیطه آنلاین انجام میپذرید از تفکر و طراحی کمپین تبلیغاتی گرفته تا ابزارهای آنلاین در سیطره دیجیتال مارکتینگ قرار دارند.

در دیجیتال مارکتینگ امکان رشد و توسعه برند در فضای آنلاین با استفاده از استراتژیهایی فراهم می‌شود. در این روش باید با صرف کمترین هزینه گروهی از مشتریان بالقوه را به وجود آورد. در این راه دیجیتال مارکتینگ کمک می‌کند تا مخاطبان با آگاهی از نام برند و کالا و خدمات تولیدی جایگاه مناسبی در ذهن مخاطبان باز کند. استارتاپها به دلیل نو بودن کسب و کار و محدودیتهای مالی برای بازاریابی و تبلیغات نیاز دارند به گونه‌ای عمل کنند که بیشترین بازگشت سرمایه را برایشان به همراه داشته باشد.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

رسانه ها و ابزارهای دیجیتال به شدت فراگیر شده اند و مصرف آن بین کاربران و مخاطبین بیش از هر ابزاری مرسوم است. ابزارهای دیجیتال به قدری ارتباطات را آسان ساخته اند که دیگر لازم نیست برای دستیابی به اخبار و تغییرات روزمره به تلویزیون و یا روزنامه ها مراجعه کنیم. در واقع امروزه مخاطبین بخش زیادی از اطلاعات خود را از رسانه ها و ابزارهای دیجیتال خود به دست میاورند. پس قطعا باید تبلیغات در حوزه دیجیتال را جدی بگیریم و سعی کنیم در رسانه ها و ابزارها حضور داشته باشیم و ردپای برندمان همه جا مشاهده شود.

دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

استراتژی عاملی مهم در موفقیت دیجیتال مارکتینگ

تا اینجا از ماهیت دیجیتال مارکتینگ گفتیم، نکته  مهمی که در این لحظه اشاره به آن بسیار اهمیت داد استراتژی در استفاده و پیشبرد رسانه های دیجیتال است تا به موفقیت دیجیتال مارکتینگ بیانجامد. در واقع عامل کلیدی موفقیت در دیجیتال مارکتینگ استراتژی و نحوه استفاده به جا از ابزارهای در دسترس است.

تولید محتوا عاملی مهم در موفقیت دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوا نقش مهم و تاثیرگذاری در ایجاد ترافیک سایت و افزایش آگاهی از برند یا نام تجاری کسب و کار شما دارد و نهایتا موفقیت در کمپین دیجیتال مارکتینگ را سبب میشود.  تولید محتوای حرفه ای کمک می‌کند با مشتریان فعلی و بالقوه ارتباطی بهتر برقرار کنید. این استراتژی در افزایش رتبه سایت نقش مهمی ایفا کرده و موجب شناسایی سایت و محتوای آن در موتورهای جست‌وجو می‌شود.

بهینه سازی وبسایت عاملی مهم در موفقیت دیجیتال مارکتینگ

بهینه کردن سایت روشی مقرون به صرفه با قابلیت اندازه‌گیری میزان پیشرفت است. این روش منفعتی بلند مدت برای کسب و کار به همراه دارد، موجب افزایش رتبه سایت می‌شود براساس کلمات کلیدی مشخص و وبسایت دیده می‌شود. بهینه‌سازی سایت نقش مهمی در برندینگ کسب و کارها در فضای آنلاین ایفا کرده و موجب اعتماد و اعتبار نام تجاری کسب و کار می‌شود. مهمترین مزیت بهینه‌سازی، نمایش دائمی برند به مخاطبان است.

ایمیل مارکتینگ عاملی مهم در موفقیت دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ مقرون به صرفه‌ترین و مناسبترین روش دیجیتال مارکتینگ با بازگشت سرمایه مناسب است. ایمیل مارکتینگ امکان تعامل و ارتباط با مخاطبان را آسان می‌کند. ایمیل مارکتینگ این امکان را می‌دهد تا با دسته‌بندی مخاطبان، ارسال مطالب و اخبار مرتبط با کسب و کار برای هر دسته، وفاداری مشتریان فعلی را افزایش دهد و مشتریان جدید جذب کنید.

شبکه های اجتماعی عاملی مهم در موفقیت دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از استراتژیهای کم‌هزینه و تاثیرگذار برای موفقیت کمپین دیجیتال مارکتینگ، استفاده از شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی و ابزارهای اطلاع رسانی جمعی آنلاین از آن دسته مواردی هستند که عموم مردم از آن استفاده می‌کنند. این استراتژی می‌تواند در تعامل با مشتریان فعلی و آتی شما کمک کننده باشد. آنچه در این جا اهمیت دارد این است که شما بتوانید رسانه متناب با نوع کسب و کار و مخاطبانتان را پیدا کنید.

دیجیتال مارکتینگ رشت آژانس دیجیتال مارکتینگ شرکت دیجیتال مارکتینگ استراتژی دیجیتال مارکتینگ