0
مقاله

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - مقاله
اپلیکیشن رستوران و مزایای بیشمار آن در حفظ و افزایش مشتریان

ساخت اپلیکیشن رستوران رشت  وهمچنین طراحی اپلیکیشن موبایل رشت ویژه مراکز خدماتی مثل رستوران ها، این روزها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قطعا برای هر رستورانی جلب رضایت مشتریان فعلی و در کنار آن افزایش مشتری از مهم ترین اهداف میباشد. لذا در این مسیر سعی میکنند از هر روشی که آن ها را به هدفشان نزدیک کند استفاده کنند. در بین این روش ها اپلیکیشن رستوران میتواند برای مشتریان ابزاری راحت، جهت ثبت سفارش غذا باشد و قطعا رستوران ها تمایل دارند تا برای مشتریانشان شرایط بهتر و راحت تر ثبت سفارش را فراهم آورند.


اپلیکیشن رستوران صرفا برای سفارش آنلاین غذا کاربرد ندارد، در واقع یک مشتری با استفاده از اپلیکیشن های رستورانی نیازهای متعدد خود در رابطه با رستوران دلخواهش را پاسخ میدهد، نیازهایی همچون:

 • امکان دسته بندی و نمایش منوی غذایی ، دسر و نوشیدنی
 • امکان سفارش و پرداخت آنلاین
 • امکان دریافت تخفیف ویژه خرید آنلاین
 • نمایش گالری تصاویر و اسلاید شو
 • مشخص کردن مکان مشتری روی نقشه و مسیریابی

در واقع اگر بخواهیم از دیدگاه مالک رستوران، نگاهی تجاری به کاربرد و اهمیت اپلیکیشن رستوران بپردازیم. قطعا مزایایی را شاهد خواهیم بود که میتوانند در راه برندسازی، تبلیغات و افزایش فروش رستوران نقشی غیر قابل انکار ایفا کنند.

مزایای طراحی اپلیکیشن رستوران رشت به منظور حفظ رضایت مشتریان

روش های سنتی سفارش غذا تا چند سال آینده به بوته فراموشی سپرده خواهد شد. تا همین چند سال پیش بسیار عادی بود که برای صرف یک پیتزا در منزل به رستوران مورد نظر میرفتیم، پیتزا را میخریدیم و به منزل بازمیگشتیم و پیتزا را نوش جان میکردیم!! تعجب برانگیز است که برای صرف یک وعده غذا این همه وقت و انرژی مصرف شود. در صورتی که امروزه میتوان با استفاده از ابزارهای دیجیتال در کمترین زمان ممکن و به راحتی غذای مورد نظر را از رستوران دلخواه سفارش داد و درب منزل تحویل گرفت. اپلیکیشن رستورانی هم به منظور تسریع و راحتی سفارش غذا در حال توسعه و بهبود هستند و امکان سفارش را روز به روز آسان تر میکنند.

 اپلیکیشن رستورانی در قالب های متنوعی قابل ارائه است. جدا از اپلیکیشن های گروهی که هر رستورانی میتواند در کنار رقبای خود به رقابت بپردازد، هدف ما معرفی اپلیکیشن رستوران به صورت مجزا برای خود رستوران میباشد. در واقع این اپلیکیشن سفارش غذا   میباشد و تنها ارائه دهنده خدمات همان رستوران است.

اپلیکیشن رستوران

 

 مزایای این نوع اپلیکیشن ها به شرح زیر میباشند:

 • مشتریان رستوران به راحتی میتوانند به منوی غذای رستوران دسترسی داشته باشند. این مزیت ویژه به نسبت سفارش گیری تلفنی است و قطعا برای مشتری پسندیده تر و ساده تر است که از اپلیکیشنی با این امکانات استفاده کند. در این شرایط دیگر اتلاف زمان در هنگام ثبت سفارش به منظور خواندن منو از سوی مسئول ثبت سفارش وجود ندارد.
 • امکان پرداخت آنلاین یکی از بزرگترین معضلات سفارش غذا را پوشش داده است. دیگر نیازی نیست که مشتری نگرانی عدم به همراه داشتن پول نقد در منزل را داشته باشد. یا حتی دیگر نیازی نیست که رستوران دستگاه کارتخوان به  همراه پیک برای مشتری ارسال کند و در لحظه با مشکلات دستگاه کارتخوان مواجه شوند. البته قابل به ذکر است که اپلیکیشن رستوران امکان انتخاب شیوه پرداخت را برای مشتری فراهم آورده است و مشتری از بین سه شیوه پرداخت نقد و اعتباری در محل و پرداخت آنلاین، بسته به موقعیت خویش میتواند انتخاب کند.
 • اپلیکیشن رستوران همچون شعبه ای جدید از رستوران است. امکان تبلیغ اپلیکیشن بسیار زیاد است و میتوان برای اپلیکیشن مشتریان جدیدی آورد و بدن صورت میزان فروش و تعداد مشتریان را افزایش داد.
 • منوی آنلاین رستوران امکان به روز رسانی در بخش خای مختلف همچون غذاها، عدم موجودی، قیمت و ... را به صورت سریع و لحظه ای دارد. در این صورت اگر غذایی تمام شده بسیار سریع قابل اعلام در اپلیکیشن است.
 • امکان تخفیف برای مشتریان قدیمی در هنگام خرید وجود دارد. در واقع هر خرید میتواند امتیازی برای مشتریان باشد و مشتریان با تکرار خرید اعتبار مالی بیشتری به دست بیاورند.
 • امکان تخفیف دهی کل منو و یا غذایی خاص از منو در تاریخ مشخص برقرار است. این شرایط ویژه توسط ناتیفیکیشن به مشتریان میتواند اطلاع رسانی شود.